Makijaż Georgio Armani na lato 2016

Lato w makijażu (2016)

Jak co sezon przeglądam propozycje najsłynniejszych makijażystów, aby wybrać dla Was dominujące trendy w makijażu. Ta praca, choć przyjemna, stanowi poważne zagrożenie dla mojego zdrowia psychicznego. Uświadamia mi, że nigdy nie będę tak jak te dziewczyny bez bruzd nosowo-wargowych, bez grama tłuszczu, natomiast z silikonem wszędzie gdzie można. Nie będę prężyć się na plaży w butach na wysokich obcasach, w pełnym makijażu i sztucznych rzęsach.  Kurcze, ja nawet nie mam sztucznych rzęs! Z tego powodu ja piszę bloga w deszczowej Polsce a one odpoczywają na tropikalnych wyspach. I z tego płynie taki morał, że trzeba naśladować te laseczki z reklamy a nie mnie i teraz powiem Wam co zrobić, żeby wyglądać jak dziewczyna z elity.

Trendy w makijażu na lato 2016- Arabesque
Trendy w makijażu na lato 2016- Arabesque

Otóż  w tym roku makijażyści, zamiast ułatwić nam zadanie, to postanowili nam je znacznie utrudnić. Otóż praktycznie wszyscy promują matową cerę i matowy makijaż. Odrobina błysku pojawia się jedynie na ustach. Reszta ma być całkowicie matowa.

Nie wiem czy chodzi im o to żeby się nad nami znęcać, czy co?Wiadomo bowiem, że latem twarze są z reguły lekko błyszczące. W upalne nasze gruczoły potowe i łojowe szaleją. Do skóry napływa więcej krwi, aby szybciej się chłodzić, więc nasza skóra jest zaróżowiona i połyskująca.Taka jest natura. Aby zmatowić taką skórę potrzeba wielu kosmetyków: porządnej bazy pod makijaż, podkładu i pudru matującego a i to nie gwarantuje efektu na długi czas. Całkowicie matowa twarz na basenie czy plaży będzie  wyglądała bardzo sztucznie, prawie jak maska, więc mam do Was taką propozycję, żeby olać porady wizażystów, przynajmniej w ciągu dnia. Na co dzień proponuję lekki makijaż np. mineralnym matowym pudrem brązującym, czy mineralnym pudrem matującym, trochę tuszu do rzęs, błyszczyk czy pomadka i tyle.

 

Makijaż lato 2016- Chanel
Makijaż lato 2016- Chanel

Kosmetyki mineralne są leciutkie, nie zatkają porów, naturalnie wyglądają i stanowią dodatkowy filtr przeciwsłoneczny. Efekt zmatowienia nie będzie aż tak spektakularny i trwały, ale wystarczy w ciągu dnia przetrzeć twarz chusteczką do demakijażu i nałożyć puder ponownie, by cały dzień wyglądać świeżo i naturalnie. Jest poważny powód dlaczego odradzam Wam stosowanie ciężkich fluidów, baz, kremów, obojętnie czego podczas upałów.  Gdy jest gorąco nasza skóra wytwarza pot, który parując chłodzi ją, wytwarza więcej sebum, czyli tłuszczu, który chroni ją przed wysuszeniem powodowanym przez ciepłe suche powietrze. Rozszerzają się drobne naczynka krwionośne i napływa do niej więcej krwi, aby szybciej ją schładzać.

YSL makijaż na lato 2016
YSL makijaż na lato 2016

Co się dzieje gdy nałożymy na nią ciężki fluid? Skóra nie może skutecznie się schładzać, więc by to osiągnąć zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, potu i jeszcze bardziej rozszerzają się naczynka. W efekcie ryzykujemy dwiema możliwymi komplikacjami. Naczynka zostaną rozszerzone już na stałe, czyli mamy trwały rumień, być może nawet trądzik różowaty. To bardzo szpecące i bardzo trudne do leczenia. Drugim efektem może być trądzik. Duże wydzielanie sebum  + podkład na którym mogą się rozwijać bakterie + ciepło = gwarantowany sposób na wypryski. Więc jeżeli już musisz, to zrób mocny makijaż, pstryknij sobie kilka fotek na Facebooka a potem go zmyj. Nieco inną sytuację mają posiadaczki suchej cery.

Trendy w makijażu na lato 2016
Trendy w makijażu na lato 2016

Sucha cera to taka, która wydziela za mało sebum, przez co nie chroni skóry w wystarczający sposób przed utratą wilgoci. Zastosowanie bazy pod makijaż czy podkładu matującego pogorszy jej stan. Bazy pod makijaż składają się głównie z silikonów, współczesne podkłady to też głównie silikon. Po nałożeniu na skórę silikon działa inaczej niż olejek, który miesza się z naturalnym sebum, wchłania się w komórki naskórka i wzmacnia jego ochronę. Silikon z niczym się nie miesza ani się nie wchłania. Silikon to rodzaj tworzywa sztucznego, tworzy na skórze warstwę, to trochę tak jakbyś położyła na skórze folię. Może to się wydawać dobre, bo przez folię wilgoć nie odparowuje. Problem w tym, że silikon blokuje wydzielanie i tak skąpej ilości sebum, a sam z czasem się ściera i powstają w nim otwory. Wówczas następuje gwałtowne wysychanie skóry i w efekcie jej stan się pogarsza. Dlatego dla osób o suchej skórze najlepsze będą podkłady z naturalnym olejkiem.

Trendy w makijażu na lato 2016 - Lancome
Trendy w makijażu na lato 2016 – Lancome

Drugim silnym trendem jest bardzo ciemny, również matowy makijaż oka. Znikły gdzieś delikatne pastele i jasne kolorki, a pojawił się niezwykle intensywny, orientalny makijaż oka w odcieniu głębokiego brązu lub czerni. Cienie obowiązkowo matowe, brązowe lub czarne, do tego mocno obrysowane oko, eyeliner i sztuczne rzęsy. Zazwyczaj jest to jeden bardzo mocny kolor. Daję konia z rzędem każdemu, komu taki makijaż nie popłynie w upalny dzień:) Dlatego myślę, że można zastosować go tylko w letnie noce, które zresztą sprzyjają spotkaniom towarzyskim, a więc również jest to okazja do pomalowania się.

Matowy makijaż Armani lato 2016
Matowy makijaż Armani lato 2016

Jedynie Armani oraz Clarins postawił na jaśniejszy, delikatniejszy, bardziej naturalny look. Niestety u Armaniego nadal jest on bardzo matowy. U Clarinsa pojawia się lekki błysk na twarzy.

Jeżeli chodzi o usta to praktycznie wszelkie chwyty są dozwolone. Wracają błyszczyki i połyskujące pomadki, jedynie perłowe kolory są passe. To co jest najważniejsze jest w ustach, to dobry chirurg plastyk, który napompuje je Wam do rozmiarów opony od traktora 😉

Clarins makijaż na lato 2016
Clarins makijaż na lato 2016

Podsumowując wszystko, moja rada jest taka: chrońcie się przed słońcem, to najważniejsze. Najlepszy makijaż w ciągu dnia, to leciutki mineralny puderek lub podkład w olejku dla posiadaczek suchej cery. Na wieczór można zaszaleć i wówczas najbardziej wskazany jest makijaż jak z baśni tysiąca i jednej nocy jest jak najbardziej wskazany.

I pamiętajcie, lato jest po to żeby się nim cieszyć, a nie martwić makijażem !

 

Dodaj komentarz